Casio IT-9000 Yazıcılı El Terminali

 •  3.1’’ Yüksek Hızlı Termal Yazıcı
 •  3.7″ LED Ekran
 •  Marvell PXA320 806 Mhz İşlemci
 •  512 MB RAM / 512 MB ROM
 •  3G , GPS, Kamera, MSR, Barkod Okuyucu Ops.
 •  Düşme Dayanıklılığı 1.5m, IP54
 •  Temassız Kart/13.56 Mhz NFC

Tek bir terminalde toplanan işlevsellik, güvenilirlik ve kullanım kolaylığı.
IT-9000 el yazıcı terminali

IT-9000, çok fonksiyonluluk özellikleriyle çeşitli iş operasyonlarının tek bir cihazda gerçekleştirilmesini sağlar. 
Açık mekanlarda karşılaşılan zorlu kullanım koşullarında bile kullanılabilen bir gövdeye sahip olan cihaz, yüksek hızlı termal yazıcı,
3G kablosuz WAN ve barkod okuma için C-MOS görüntüleyici ile donatılmıştır. 
Ek olarak, IT-9000 izinsiz bilgi sızdırmalarını önlemek için gelişmiş güvenlik özelliklerine sahiptir. 
IT-9000; sayaç ölçümü ve trafik ihlali kontrolü gibi sahada gerçekleştirilen iş operasyonlarının verimliliğini artırmak için toplam destek sunar.                         

         

HEPSİ BİR ARADA
Üst düzey kullanım kolaylığını ve çok işlevliliği bir araya getiren entegre tasarım

Yüksek Hızlı Termal Yazıcı 

IT-9000, çalışma hızını ve verimliliğini önemli ölçüde artırmak için saniyede maksimum 28 satırlık baskı hızıyla* çıktı veren dahili bir yüksek hızlı termal yazıcı ile donatılmıştır.
Ek olarak, metin boyutu ve yazı tipleri yazıcı içeriğine uygun şekilde değiştirilebilir.

* 1 tabaka kağıt rulosu, yeni piller (tam şarjlı) bulunduğunda ve oda sıcaklığında çalışma koşullarında

                                                                     

Açık Mekanda Kullanım için Kablosuz WAN GPS*

IT-9000, yüksek hızlı veri iletimi (HSDPA) ve ses iletişimi için dahili 3G kablosuz WAN modülü* ile gerçek zamanlı iletişim sağlar. Ek olarak, GPS özellikleri konum bilgilerinin alınmasını mümkün kılar. IT-9000, saha operasyonlarında çok çeşitli uygulamaları destekleyen son derece esnek yazıcı fonksiyonlu bir el terminalidir. Örneğin, operatörler tamamlanan sayaç okuma işlerini konum bilgileriyle birlikte kaydedebilir.

* IT-9000-GMC25E/GC25E/G25E/G05E Modelleri sesli arama (telefon) özelliğine sahip değildir. Bu cihazlardaki WAN modülü sadece data alışverişi içindir.                                                                                                                                                                                            

[SMS ile Uyandırma]

İletişim modülü kapatıldığında bile bekleme modunda kalır. Terminal SMS gelince verileri almak için bekleme modundan "uyanır". Bu şekilde acil mesajlar her zaman alınabilir.

 
[Otomatik WAN/LAN Geçişi]

Cihaz, açık mekanda kullanım için kablosuz WAN ve kapalı mekanda kullanım için kablosuz LAN iletişim yöntemleri arasında otomatik olarak geçiş yapabilir.

 
Dahili Manyetik Kart Okuyucu*

IT-9000-GMC25E-C; üye kartları, kredi kartları ve diğer kartlar gibi manyetik kartların okunmasını sağlayan modüllerle donatılmıştır. Kart okuyucu, çalışanların üye bilgilerini, çalışan kimlik bilgilerini ve diğer bilgileri edinmek üzere bulundukları yerden sunucuya sorgu göndermesine olanak tanıyarak saha çalışmalarındaki verimliliği artırır.

* IT-9000-GMC25E-C

Dahili 2D Görüntüleyici*

Bazı modellerde 2D kod sembollerini okuyabilen bir C-MOS görüntüleyici bulunur. Görüntüleyici ayrıca, en yeni barkod standardı olan GS1 DataBar tipi barkodların (barkod ve yığınlanmış kodlar) okunmasını destekler.

* IT-9000-GMC25E-C/GC25E-C/G25E-C/25E-C

SAM Yuvalı Dahili NFC Okuyucu/Yazıcı

IT-9000, en yeni kısa menzilli kablosuz iletişim standardı olan NFCIP2'yi destekleyen bir okuyucu/yazıcıya sahiptir ve FeliCa® ve MIFARE® gibi temassız akıllı kartları ve ISO15693 uyumlu RFID etiketlerini (13,56 MHz) tanır. Cihazın üst kısmındaki dahili anten, hedef akıllı kart ile sorunsuz etkileşim sağlar.
Akıllı kartların izinsiz kullanımının önlenmesi gibi yüksek güvenlik düzeyi gerektiren uygulamalar için SAM (Güvenli Erişim Modülü) yuvaları, standart olarak sunulmaktadır.

                                      

            [Temassız Kartlar]                                                     [RFID Etiketlerinin Kullanımı]

                                                                                                    
 

 

 • Üye kartları, çalışan kimlikleri ve benzeri kartlar kullanılarak üye yönetimi, bağlılık puanı yönetimi ve devamlılık yönetimi.

 • IT-9000, oturum açma sırasında kullanıcı kimlik doğrulaması yaparak saha operatörleri için artırılmış güvenlik sağlar.

 
 • Sayaç okuma sırasında, IT-9000 etiketlerdeki müşteri bilgilerini okuyarak giriş verimliliğinin artırılmasına ve hataların önlenmesine yardımcı olur.

 • Etiketlerden kayıtlı araç bilgilerinin okunması, trafik ihlali kontrolü gibi uygulamalarda kullanım imkanı sağlar.

 

Çeşitli Genişletme Özellikleri

 • USB konektörü

Terminalde, USB ana bilgisayar/istemci desteği sağlayan bir USB konektörü bulunur. Bu konektör, harici cihazlarla bağlantıya veya kızak kullanılmadan bir bilgisayara bağlanmaya olanak tanıyarak el terminallerinin kullanım sahasını genişletir.

 • SD kart yuvası

Terminal, yüksek kapasiteli bir veritabanındaki verilerin yedeklenmesi veya kullanıcı belleğinin genişletilmesi gibi uygulamalarda kullanılmak üzere standart özellik olarak sunulan bir SD kart yuvasına (SDHC-uyumlu) sahiptir.

 • Standart özellik olarak sunulan entegre Bluetooth®2.0

Bluetooth® Ver.2.0 (Sınıf 2) standart özellik olarak entegre şekilde sunulur. Bu özellik, kablosuz kulaklık seti kullanılarak sesli iletişime olanak sağlar.

AÇIK MEKAN 
Saha operasyonlarını destekleyen güçlendirilmiş teknik özellikler


Açık Mekanda Kullanımda Mükemmel Görünürlük Sağlayan Yüksek Çözünürlüklü VGA LCD

IT-9000, kullanımı kolay bir dokunmatik panelli 3,7 inç renkli transmisif TFT LCD olan Blanview® LCD ile donatılmıştır.
Ekran, iç mekanda ve doğrudan güneş ışığı altında mükemmel görünürlük sağlar ve VGA uyumlu yüksek çözünürlük (640×480 piksel) özelliği yüksek tanımlı görüntü içeriklerini destekler.
Ek olarak, arka ışığın güç tüketimi yarı transmisif LCD'lerin yaklaşık üçte biri kadardır.


Konforlu Kullanım için Tasarlanan ve Geliştirilen Tuş Takımı


Daha geniş, arka ışıklı tuş takımı depo gibi karanlık ortamlarda tuşların daha doğru kullanılmasını sağlar.
Tuş simgeleri iç tarafa yazdırıldığı için, işaretler aşınmaz. Rakam ve karakterlerin girilmesi için rakam tuşları kullanılır.
 

Otomatik Odaklama Özellikli 2.0 Megapiksel Kamera*

IT-9000'in bazı modellerinde 2.0 megapiksel renkli kamera donanımı vardır. Bu kamera, güçlü otomatik odaklama özelliği sayesinde hasarlı ürünleri tanımlama, belgelerin fotoğrafını çekerek kaydetme ve araç plakalarını belirleme gibi işlemlerde yüksek kaliteli görüntüler alabilir. Dijital görüntü çekme işlemi, ayrı bir kamera kullanılmasına ya da iki farklı cihazdan alınan görüntü ve veri kayıtlarının birleştirilmesine gerek kalmadan uygulama iş akışına sorunsuz bir şekilde dahil edilebilir. IT-9000, çözümlerin güçlendirilmesi ve verimliliğin artırılması için muhteşem bir potansiyele sahiptir.

* IT-9000-GMC25E-C/GC25E-C

                                                                             

Ortam Koşullarına Karşı Mükemmel Dayanıklılık

Casio, IT-9000'i saha çalışmaları için gerek duyulan kullanım özelliklerini sağlayacak şekilde tasarlamıştır. Güçlendirilmiş gövde, 1,5 metreden düşmeye ve zorlu koşullar altında kullanıma karşı son derece dayanıklıdır. Terminal, IP54* toz ve su geçirmezlik standartlarına uygundur ve kuvvetli yağmur ve kumlu veya tozlu yerler gibi zorlu ortamlarda bile sorunsuz şekilde çalışır. Ayrıca, sıfırın altındaki sıcaklıklarda veya güçlü güneş ışığı altında (çalışma sıcaklığı aralığı −20°C ila 50°C) kullanıma uygundur.

* Herhangi bir yönden cihaza sıçrayan sular, konektör kapakları ve diğer kapaklar kapalı olduğu sürece hiçbir zararlı etki göstermez.


Düşmeye karşı dayanıklılık testi


Su geçirmezlik testi


Toz geçirmezlik testi

Kullanım Kolaylığı Arayışındaki İnsan Odaklı Tasarım

IT-9000, kullanım kolaylığı arayışı kapsamında ürün geliştirme aşaması sırasında uygulanan insan odaklı tasarım süreçlerini yansıtmaktadır. Tam özellikli, dahili yazıcılı ve çok fonksiyonlu bir el terminali için son derece hafif ve kompakttır. Terminal, uzun vardiyalar boyunca rahat bir şekilde tutulabilecek ve saha koşullarında mükemmel biçimde çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Cihazın alt yuvarlak kısmı ve 79 mm tutamak uzunluğu, IT-9000'e güvenli kavrama için doğru şekli ve boyutu vermektedir. Ağırlık merkezi, cihazın kullanıcının avuç içine oturacak şekilde optimize edilmiştir. Sonuç olarak, uzun süreli kullanımda bile el kaslarını yormayan bir cihaz elde edilmiştir.

Microsoft® Windows® Embedded Handheld 6.5

IT-9000 serisi, Windows® Embedded Handheld 6.5 işletim sistemi platformuyla birlikte sunulmaktadır. WWAN modelleri için Professional, diğer modeller için Classic olmak üzere iki sürüm bulunmaktadır. Bu platform, mobil cihazlar ve PDA'lar için en yeni platformdur ve kurumsal ya da ticari çözümler için temel altyapı olarak kullanıma uygundur. Windows® Embedded Handheld 6.5, PDA kullanıcı arabirimindeki en son geliştirmeleri sunar. Ayrıca çeşitli kablosuz teknolojilerinin etkili bir şekilde kullanılmasını sağlar ve Windows® Embedded Handheld cihazları için piyasada satılan mevcut paket ve yazılımları çalıştırabilir.

GÜVENLİK 
Günümüz ihtiyaçlarını karşılayan, sağlam güvenlik özellikleri.

SSL Sertifikası (SHA-2)

IT-9000-C modelleri SHA-2'yi destekler. SHA-2; SHA-224, SHA-256, SHA-384 ve SHA-512 için kullanılan ortak addır.

IEEE802.11b/g/n Kablosuz LAN

IT-9000, entegre IEEE802.11b/g/n kablosuz LAN modülüne sahiptir. Güvenli kablosuz iletişim sağlamak için WPA2 uyumludur. Ayrıca, TKIP ve AES şifreleme yöntemlerini ve 802.1x (PSK, PEAP, EAP-TLS) kullanılarak yapılan kimlik doğrulamalarını destekler. Bu iletişim özellikleri, yüksek düzeyde güvenlikle rahat ve gerçek zamanlı kullanımı destekler.

 

                                                          

Net Search Kablosuz LAN Aracı

IT-9000, kablosuz ortamlar oluşturmada yararlı bir destek aracı olan Net Search ile donatılmıştır. Her erişim noktasının kanal kullanımını ve yoğun 2,4 GHz bandı için SSID, sinyal kuvveti ve diğer gerekli bilgileri görüntüler. Net Search, radyo dalgası ortam ölçüm aracı olarak da çalışabilir.

Sistem Yapılandırması

* Üçüncü taraf çevre birimlerini kullanmaya başlamadan önce bunların IT-9000 ile birlikte çalışıp çalışmadığını kontrol etmeniz önerilir.

 

 • 3" Dahili Termal Yazıcı
 • 28 Satır/saniye Yazıcı Yazma Hızı
 • Marvel®PXA320 806 MHz İşlemci
 • 512MB RAM / 512 MB ROM
 • 1,5 Metreden Düşmelere Dayanıklı
 • IP54 Maksimum Toz ve Sudan Koruma Seviyesi (IEC60529 Standardı)
 • 3,7″ (94mm) Blanview Renkli LED Ekran (Resiztif)
 • 480x640 VGA Çözünürlük
 • 2D Imager Barkod okuyucu (Ops.)
 • 2 MP C-MOS Kamera LED Flaş
 • SDIO (SDHC destekli) SD Kart Yuvası
 • Bluetooth 2.0+EDR
 • W-LAN IEEE 802.11 b/g/n (2.4 GHz), WPA2/AES
 • NFC 13,56 MHz (Mifare ve Felica , ISO 14443 Tip A/B)
 • 2/3 Adet SAM Slotu (Ops.)
 • MSR , Manyetik Kart Okuyucu (ISO Track 1,2,3) (Ops.)
 • -20′C ~ 50′C Arası Ortam Isısında Çalışabilme
 • %10 - %90 Çalışma Nem Oranı
 • 3G HSPA,UMTS(900/2100Mhz),EGPRS(EDGE) (Ops.)
 • 12 Kanal GPS, NEMA-0183 (Ops.)
 • Yaklaşık 675 Gr. Ağırlık 
 • 7.4 V lithium-ion Batarya, 2,000/2,600/3,100/5,000 mAh (Ops.)
 • IT-9000-GMC25E-C/GC25E-C/G25E-C/G05E-C Modelleri sesli arama (telefon) özelliğine sahip değildir. Bu cihazlardaki WAN modülü sadece data aktarımı içindir.