CASIO XJ-V10X XGA 1024*768

 

 • Lazer & Led Hibrit Işık Kaynağı ( 20.000 Saat Işık Ömrü )
 • XGA 1024x768 çözünürlük 
 • 3300 ANSI LÜMEN parlaklık
 • 30'' (0.76 m) to 300'' (7.62 m) (XGA) SYNCH alanı 
 • 1.5x  Optik Yakınlaştırma projeksiyon lensi
 • 0.93 metre Min. Projeksiyon mesafesi
 • 20.000:1  Kontrast oranı 
 • 30-300 inç resim boyutu 
 • Tam renkli 1.07 Milyar Renk
 • ± 30° el ile düzeltme 
 • 4:3 Görüntü boyutu 
 • WUXGA (1920X1200) Max. Çözünürlük
 • 0,55" DLP chip görüntü teknolojisi

 

 

 • CASIO Laser & LED Hybrid Işık Kaynağı

  Devir, Katı Hal Aydınlatma Işık Kaynağı Projektörlerinin devri.

  CASIO 2010'da dünyanın projektörler için Lazer ve LED Işık Kaynağı geliştiren ilk şirketi oldu. Çağın çevresel, ekonomik ve pratik gerekliliklerine uygun olarak geliştirilen bu Katı Hal Aydınlatma Işık Kaynağı teknolojisi, yeni ışık kaynağı standardı olarak projektör sektöründe hızla yayılıyor. CASIO, Katı Hal Aydınlatma Işık Kaynağı Projektörlerinin lider üreticisi olarak, genişleyen bir pazarda sürekli büyüme kaydedebilir.

  Lazer ve LED Işık Kaynağı Teknolojisi

  Laser & LED Hybrid Işık Kaynağı

  Ürün, CASIO'nun dünyada ilk kez yüksek parlaklığa sahip mavi lazeri kırmızı LED ile bir araya getiren optik motoru geliştirmesiyle başladı. Olağanüstü enerji tasarrufu teknolojileri sayesinde yüksek projeksiyon verimi sağlandı. Ayrıca optik blok optimizasyonu; cıva buharlı lamba sistemlerine ve diğer katı hal ışık kaynaklarına kıyasla yüksek parlaklık düzeyinde projeksiyon ve daha düşük enerji tüketimi olanağı sundu. Üstelik daha özgür tasarım düzenleri ve orijinal yüksek yoğunluklu montaj teknolojileri sayesinde ürünün boyutu küçültüldü. Yeni nesle yönelik yeni standartlar belirlemek için yola çıkan projektörlerin benzersiz evrimi sürüyor.

  Öne çıkan özellikler

  Kısa açılma ve kapanma süresi [Anında Açma ve Kapatma]

  Cihaz, güç açıldıktan sonra 5 saniye kadar kısa bir sürede açılır, böylece görüntü projeksiyonu öncesi bekleme süresi önemli ölçüde azalır. Tek düğmeyle güç kapatılır, yeniden başlatmak için soğuma süresinin dolması gerekmez. Projeksiyona hemen başlayabilme kabiliyeti sayesinde toplantılarda ve sınıflarda verimlilik artar; verimli güç açma/kapatma yönetimi sayesinde elektrikten de tasarruf edilir.

  Kısa açılma ve kapanma süresi [Anında Açma ve Kapatma]

  Anında Işık Kontrolü

  Odanın parlaklık durumuna göre parlaklık otomatik olarak optimum düzeye ayarlanır, böylece elektrik maliyetlerinden tasarruf edilir.
  7 parlaklık düzeyi arasında geçiş yapılabilir, Manuel ayarlama da desteklenir.

  Uzun ömür, yüksek dayanıklılık, düşük enerji tüketimi TSO'yu düşürmeye yardımcı*

  Lazer ve LED Teknolojisi, yaklaşık 20.000 saatlik uzun ömürlü bir ışık kaynağına sahiptir. Toza karşı dayanıklı tasarımıyla, projektör parlaklığının toz kaynaklı bozulmalarını azaltmaya yardımcı olur, ayrıca Casio Projektörlerinin bakım gerekliliklerini azaltır. Casio, cıva buharlı lamba projektörlerine kıyasla, neredeyse hiç bakım gerektirmez.

  * TSO (Toplam Sahip Olma Maliyeti): Hizmete sokma, bakım, yönetim vb. için toplam maliyet

  [ 5 yıllık toplam maliyetin kıyaslanması ]

  Mükemmel maliyet performansı

  *Günde 5 saat, yılda 200 gün kullanıldığında. Eco Modu "Eco 1" seçiliyken.

  Cıvasız

  EKOLOJİ

  Cıvasız

  CASIO projektörler, en gelişmiş ışık kaynağı teknolojisine sahip Katı Hal Aydınlatma* ışık kaynağı ile donatılmıştır. Günümüzde cıvanın kullanımı dünya çapında büyük oranda yasaklanmış olmasına rağmen, bu tehlikeli madde geleneksel projektör lambalarında ışık kaynağı olarak halen kullanılmaktadır. CASIO, çevreye karşı duyarlılığı nedeniyle ürünlerinde cıva kullanımını durdurmuştur. CASIO'nun orijinal enerji tasarrufu sağlayan tasarımının yanı sıra Katı Hal Aydınlatma ışık kaynağının kullanılması, CO2emisyonlarının azalmasına katkı sağlar.

  * Katı Hal Aydınlatma ışık kaynaklarında; LED, lazer veya bu gibi diğer aydınlatma teknolojileri bulunur.

  Kullanılabilirlik sorumluluğu

  Toza dayanıklı yapı

  Çeşitli ortamlarda kullanım için gerçekleştirilen zahmetli bakım işlemlerinde azalma.

  Optik motor bloğuna toz girişinin engellenmesiyle projeksiyon parlaklığının bozulmasını en aza indirme. Filtre değişimi gibi günlük işler için harcanan zamanı ve çabayı minimum düzeye indirme. Bu özellik, projektörlerini tozlu ortamlarda kullanan veya tavana monte eden, bu sebeple de bakım için çok zaman harcayan kullanıcılara avantaj sağlar.

  Toza karşı dayanıklı

  Esnek kullanım için 1,5X yakınlaştırma lensi ve 360° kurulum

  Projektörün 1,5x Yakınlaştırma özelliği sayesinde, kurulum amaçlarına daha kolay ulaşılır. Sınırsız 360° kurulum avantajı sayesinde son derece esnek görüntü projeksiyonu desteklenir. Dikey konumdan portre projeksiyonu veya zemine ya da tavana dikey projeksiyon sağlanır.

  Maliyette önemli düşüş için enerji tasarruflu tasarım

  Eco modunda çalıştırıldığında 120 W değerinde düşük enerji tüketimi*. Ayrıca kullanıcılar yeni stratejik güç açma/kapatma geçişi sayesinde 5 saniyeye indirilmiş minimum açılma süresinden yararlanarak daha da çok enerji tasarrufu sağlayabilir. Bu gelişmeler, çağın enerji tasarrufu gerekliliklerine uygundur.

  * XJ-V1 için sayısal değerler (Eco 1 seçiliyken).

  Arabirimler

  1 Bilgisayar terminali 
  2 HDMI terminali 
  3 Ses çıkış terminali

  4 Ses giriş terminali 
  5 USB terminali (Micro-B) 
  6 Kontrol terminali (RS-232C)